Konsole

Playstation 5 – co warto wiedzieć?

Końcówka zeszłego roku to był czas świętowania dla wszystkich fanów gier i miłośników wirtualnej rozrywki. W końcu po latach oczekiwania na rynku pojawiła się nowa konsola Sony, czyli PlayStation 5. Co warto o niej wiedzieć przed zakupem? Rzecz jasna, jaka jest jej cena, jak wygląda kwestia dostępności, a przede wszystkim kompatybilności gier z wcześniejszego wydania, czyli z PS4.

Ile kosztuje PlayStation 5?

Na samym początku przed zakupem nowej konsoli Sony warto się dowiedzieć, jak przedstawiają się jej ceny. W końcu to, ile dany sprzęt kosztuje, jest sprawą jak najbardziej podstawową.
Na rynku znaleźć można dwie wersje nowego PS5. Sony przygotowało model tańszy, kosztujący 1849 złotych, który jednak pozbawiony jest napędu Blu-ray. Głównym założeniem tej wersji jest rzecz jasna to, aby gry kupować jedynie poprzez PS Store, czyli ich wersje elektroniczne. Jeśli jednak ktoś woli posiadać gry pudełkowe, które po skończonej zabawie można sprzedać innemu graczowi, trzeba się liczyć z wydatkiem 2249 złotych. Za tę cenę otrzymuje się konsole PS5 posiadająca napęd, który daje możliwość uruchamiania gier z płyt.

Czy gry z PS4 będą działać na PS5?

Kolejnym bardzo ważnym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć, jest to, czy posiadacze wcześniejszej konsoli od Sony, czyli PS4, mogą grać w zakupione wcześniej gry również na nowej konsoli? Jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ biblioteki graczy często są naprawdę okazałe i stracenie dostępu do często setek, jeśli nie tysięcy nabytych wcześniej tytułów byłoby bardzo bolesne. Jak się jednak okazuje, PS5 jest w tym wypadku znacznie lepsza od swojej poprzedniczki, która takiej opcji nie posiadała, ponieważ w tym wypadku możliwe jest uruchamianie, jak zapewnia producent 99.9% gier z PS4. Wyjątkiem są pojedyncze bardzo egzotyczne pozycje.

Kiedy PlayStation 5 będzie dostępne?

Jak zatem widać, nowa konsola Sony wydaje się być wprost stworzona dla graczy. Nie tylko jest sprzedawana w dobrej cenie, lecz również można jej wersje dopasować do swoich potrzeb. Jest również w pełni kompatybilna z poprzedniczką, więc można cieszyć się z zakupionych wcześniej gier. Niestety sporym problemem jest to, że jest to konsola z powodu swojej ogromnej atrakcyjności często niedostępna. Zwyczajnie podaż nie pokrywa popytu. Kiedy więc można spodziewać się dostępności nowego PlayStation? Specjaliści szacują, że konsola pojawiać się będzie w małych ilościach przez cały czas, lecz prawdziwa dostępność bez ograniczeń powinna nastąpić dopiero pod koniec roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *