OprogramowaniePoradniki

Jaki program do montowania filmów?

Z pewnością wiele osób, które chciałoby zająć się montażem różnego rodzaju filmów, zastanawia się, jaki program do montowania filmów wybrać. W internecie możemy znaleźć masę świetnych oraz darmowych narzędzi. Jednakże pod wpływem tych wszystkich rozwiązań ciężko zdecydować się na ten właściwy program. Jednakże, gdy poświęcimy odpowiednią ilość czasu, bez problemu wybierzemy świetny program, dopasowany do naszych potrzeb i możliwości.

Darmowe programy do montażu filmów

Na pierwszy ogień idzie Lightworks, czyli program, w którym montowano wiele hollywoodzkich filmów. To narzędzie wysokiej klasy. Kompleksowa obróbka filmu nie będzie sprawiała nam problemu. Wszystkie najważniejsze funkcje są na wyciągnicęie naszej ręki. Warto wspomnieć, że na samym początku możemy mieć problemy z obsługą. Jednak po pewnym czasie użytkowania do wszystkiego się przyzwyczaimy.
Kolejny godny polecenia program to HitFilm Express. W tym przypadku obsługa jest zdecydowanie prostsza. Ogromną zaletą jest fakt, iż program wykorzystuje akcelerację procesora, dzięki czemu nasza praca jest o wiele sprawniejsza. W tej sytuacji koniecznością będzie posiadanie dobrego sprzętu, gdyż na słabym komputerze może nie działać tak, jakbyśmy chcieli.
Shotcut to również darmowy program do obróbki filmów. Cechuje się niebywałą prostotą. Interfejs programu jest naprawdę prosty, dlatego każdy sobie poradzi z obsługą. Mamy dostęp do wszystkich najważniejszych formatów wideo, co z dużą dozą prawdopodobieństwa spodoba się wielu osobom. Wtyczki i wiele innych opcji daje nam duże możliwości. Możemy nawet poprawić warstwę wizualną filmu. Do tego dochodzi płynny montaż oraz ekspresowy rendering.

Najlepszy darmowy program na rynku

Bez żadnych wątpliwości najwięcej możliwości daje nam w głównej mierze DaVinci Resolve. Mamy możliwość montowania kilku ścieżek, rendering w jakości 4K, a także zapisywanie dźwięku przestrzennego. Możemy w zaawansowany sposób kolorować nasze filmy, nakładać efekty punktowo, ale również korzystać z LUTów oraz je tworzyć. Program posiada jedynie dwie wady, a mianowicie gorszy color grading oraz skomplikowana obsługa. Potrzeba wiele czasu, aby móc poruszać się bez żadnych problemów.

Related posts
Poradniki

Przesyłanie dużych plików

Przesyłanie dużych plików między komputerami nie jest takie proste, jakby się mogło…
Read more

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *